Polska premiera filmu „Kapitan Myszkowski”
Wczoraj w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbyła się polska premiera filmu „Kapitan Myszkowski”.
Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” imienia Jana Olszewskiego ogłasza I nabór Konkursu Regrantingowego na realizację małych projektów (do kwoty 10 000 zł.), w ramach zadania publicznego pn. „Aktywni w inicjatywach dla polskich spraw” w obszarze „Wydarzenia polonijne”.
Konkurs adresowany jest do organizacji polonijnych i polskich oraz grup nieformalnych działających w następujących krajach: Białoruś, Bułgaria, Estonia, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Republika Czeska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Ukraina, Uzbekistan i Węgry.
Wnioski projektowe w ramach zadania publicznego pn. „Aktywni w inicjatywach dla polskich spraw” będzie można składać w trzech terminach:
Wnioski projektowe należy przygotować na formularzu przygotowanym przez Fundację i przesłać na adres e-mail: regranting@pol.org.pl.
Przed przesłaniem wniosku projektowego prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu Regrantingowego oraz instrukcją składania wniosków projektowych.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorem zadania publicznego p. Dorotą Guz:
email: d.guz@pol.org.pl lub regranting@pol.org.pl
telefon: +48 22 628 55 57 wew.118; +48 507 898 174
Wyniki I naboru Konkursu Regrantingowego zostaną zamieszone na stronie internetowej Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” imienia Jana Olszewskiego www.pol.org.pl, najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia zakończenia naboru.
Regulamin Regrantingowy 2023
Wniosek projektowy 2023
Instrukcja składania wniosku projektowego
Instrukcja przygotowania sprawozdania z realizacji małego projektu
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Wczoraj w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbyła się polska premiera filmu „Kapitan Myszkowski”.
Zaangażowanie jednej osoby, młodej doktorantki Natalii Tarkowskiej wydobywa z niebytu pamięć o sławnej lecznicy. Do tej pory pamiętali o zakładzie przyrodoleczniczym głównie miłośnicy Pokucia i Kresów. Obecnie można przeczytać książkę Tarkowskiej, w Kosowie zaś odbyła się konferencja poświęcona legendarnemu zakładowi.
Dwa państwa, dwie szkoły w ramach wspólnego projektu – ,,Razem dla Edukacji” finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach konkursu ,,Rodzina polonijna".