IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

wybierz kraj

Wybierz region

Wybierz miasto

Wybierz rodzaj

Polska 2019-04-25

Praktyki - MEDIA PLUS

Szkolenia, Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie", media

Zbliża się kolejna edycja szkoleń dziennikarskich dla przedstawicieli polskich mediów z Litwy, Łotwy i Ukrainy. Praktyki po raz drugi organizuje Polskie Radio dla Zagranicy we współpracy z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

2019-03-11

AUDYCJE “WIELCY TWÓRCY NIEPODLEGŁEJ”

Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie", Aktualności, Materiały własne

Polskie Radio dla Zagranicy przygotowało cykl audycji przypominających jak i dzięki komu, Polska powracała na mapy Europy.

2019-02-04

Repatriacja

Poradnik

Repatriacja „Krok po Kroku” to portal edukacyjno-informacyjny skierowany do osób planujących repatriację do Polski.

2019-02-04

Komiks "Epopeja Legionowa"

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przygotowała specjalną publikację – komiks „EPOPEJA LEGIONOWA”, przybliżający czytelnikom treści historyczne i bohaterów narodowych czasów walki o niepodległość. Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Kultury.

2018-10-29

Polskie drogi do niepodległości

Na terenie Senatu RP prezentowana była na przełomie września i października wystawa „Polskie drogi do niepodległości” ma przypomnieć sylwetki wybitnych Polaków – uczonych, inżynierów, architektów i artystów – zesłańców i emigrantów, którzy na przełomie XIX i XX wieku wnieśli znaczący wkład w światową naukę i kulturę. 

Ukraina 2018-05-05

Rodzina Polonijna

Wymiany, Wycieczki krajoznawcze, Aktualności

W dniach 23-27 kwietnia odbył się drugi etap projektu "Rodzina Polonijna", dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.