IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

07.12.2017

PIĄTE URODZINY „MŁODEGO STANISŁAWOWA”

Uroczystości, Aktualności, Animatorzy Ukraina, Obwód iwanofrankowski 2017-12-07

27 października 2017 roku stowarzyszenie „Młody Stanisławów” obchodziło pięciolecie powstania.


Z okazji jubileuszu w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego (CKPIDE) w Iwano-Frankiwsku odbył się uroczysty koncert połączony z prezentacją dorobku tej organizacji.

Podczas spotkania przypomniano początki stowarzyszenia i jego największe sukcesy, pokazano bieżącą działalność oraz plany na przyszłość. W koncercie wystąpili związani z „Młodym Stanisławowem” artyści z Polski i Ukrainy. Publiczność zachwycił głos Switłany Danczuk, solistki i kierownika szkoły wokalnej działającej w Tysmenicy oraz Solomiji Żekało, pochodzącej z Kałusza studentki Uniwersytetu Opolskiego, która jest również jednym z głosów znanego kwartetu „A capella Mordent". Podczas koncertu zaśpiewali również wolontariusze CKPiDE - Salomea Pletenicka, Dmytro Redka i Oleksandr Iwanyszyn. Na scenie pojawili się też goście specjalni z Polski, przedstawiciele zespołu regionalnego „Istebna”.

W czasie rocznicowego spotkania partnerom i przyjaciołom stowarzyszenia wręczono specjalne podziękowania, a liczni goście i członkowie organizacji otrzymali drobne upominki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pani Konsul Joanna Desmarquest - przedstawicielka Konsulatu Generalnego RP we Lwowie oraz Eugeniusz Chrzanowski i Oleg Grynkiewicz - członkowie zarządu Fundacji na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Piastun” - wieloletniego partnera i przyjaciela stowarzyszenia oraz głównego inicjatora jego powstania.

Obchody jubileuszu finansowo wsparła Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

Galeria