ROZPOCZĘTO BUDOWĘ WIELOFUNKCYJNEGO BOISKA SPORTOWEGO W DYNEBURGU
Projekt to kontynuacja działań z 2022 roku, w ramach których placówka, dzięki wsparciu MSZ, uzyskała pełną dokumentację techniczno-projektową wraz z pozwoleniem na budowę.
27 października 2017 roku stowarzyszenie „Młody Stanisławów” obchodziło pięciolecie powstania.
Z okazji jubileuszu w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego (CKPIDE) w Iwano-Frankiwsku odbył się uroczysty koncert połączony z prezentacją dorobku tej organizacji.
Podczas spotkania przypomniano początki stowarzyszenia i jego największe sukcesy, pokazano bieżącą działalność oraz plany na przyszłość. W koncercie wystąpili związani z „Młodym Stanisławowem” artyści z Polski i Ukrainy. Publiczność zachwycił głos Switłany Danczuk, solistki i kierownika szkoły wokalnej działającej w Tysmenicy oraz Solomiji Żekało, pochodzącej z Kałusza studentki Uniwersytetu Opolskiego, która jest również jednym z głosów znanego kwartetu „A capella Mordent". Podczas koncertu zaśpiewali również wolontariusze CKPiDE - Salomea Pletenicka, Dmytro Redka i Oleksandr Iwanyszyn. Na scenie pojawili się też goście specjalni z Polski, przedstawiciele zespołu regionalnego „Istebna”.
W czasie rocznicowego spotkania partnerom i przyjaciołom stowarzyszenia wręczono specjalne podziękowania, a liczni goście i członkowie organizacji otrzymali drobne upominki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pani Konsul Joanna Desmarquest - przedstawicielka Konsulatu Generalnego RP we Lwowie oraz Eugeniusz Chrzanowski i Oleg Grynkiewicz - członkowie zarządu Fundacji na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Piastun” - wieloletniego partnera i przyjaciela stowarzyszenia oraz głównego inicjatora jego powstania.
Obchody jubileuszu finansowo wsparła Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt to kontynuacja działań z 2022 roku, w ramach których placówka, dzięki wsparciu MSZ, uzyskała pełną dokumentację techniczno-projektową wraz z pozwoleniem na budowę.
W tym roku pandemia nie przeszkodziła w realizacji projektu „Polskie malarstwo i wycinanka”. W dniach 3-4 września w Tarnopolskiej Szkole Rzemiosł uczestnicy, a wśród nich wiele nowych osób, poznawali tajemnice polskiej wycinanki ludowej z różnych regionów.
10 maja na poddaszu „Własna Strzecha” przy ul. Rylejewa 9 odbyło się pierwsze spotkanie grupy studentów i wolontariuszy – stypendystów Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, w trakcie którego wybrano prezesa i zarząd klubu.