IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

22.10.2018

Wystawa fotograficzna „Polacy Żytomierszczyzny: wczoraj i dziś”

Wystawa, Kalendarium Ukraina, Obwód żytomierski, Żytomierz

„POLACY ŻYTOMIERSZCZYZNY WCZORAJ I DZIŚ” pod takim tytułem w dniach 20-31 października 2018 roku w Gnatyuk Art Center w Żytomierzu w sali wystaw czasowych odbywa się Wystawa fotograficzna. Wystawa poświęcona jest obchodom 100-lecia Niepodległości Polski i 100-lecia Państwowości Ukrainy.


Prezentowane fotografie podzielone zostały na tematyczne sekcje, poświęcone zarówno historii: „Skąd się wzięli Polacy na Żytomierszczyźnie”, „Polacy podczas II wojny światowej”, „Odrodzenie Polskości na Żytomierszczyźnie w latach 90-ch XX wieku”, jak i współczesności, „Polonia w XXI wieku”; „Polskie media”, „Nauka języka polskiego".

Inicjatorem i organizatorem wystawy fotograficznej występuje Obwodowa Organizacja Społeczna „Studencki Klub Polski w Żytomierzu” w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Współorganizatorzy: Dom Polski w Żytomierzu, Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim oraz Gnatyuk Art Center.