IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

31.03.2021

II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia”

Historia, Ogłoszenia Polska 2021-03-31

Osoba kontaktowa: Karol Litwin

Telefon: (22) 581 85 88

E-mail: karol.litwin@ipn.gov.pl

Adres: Biuro Edukacji Narodowej

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. W tej edycji spotykamy się w formule ON-LINE.


Zarejestruj się jak najszybciej, pula miejsc ograniczona!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia” organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej, odbędzie w dniach 15-18 kwietnia 2021 r.

Zaprezentujemy ponad 20 filmów z całego świata, w tym 4 premiery wyprodukowane w ubiegłym roku przez IPN. Oprócz seansów filmowych ważnym elementem festiwalu będą debaty oraz spotkania z twórcami, a także warsztaty dla twórców i amatorów.

W 2020 r., w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej, Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował międzynarodowy festiwal filmowy o symbolicznej nazwie „Echa Katynia”, którego tematyka obejmować ma szeroko rozumiane zagadnienie totalitaryzmu.

Do udziału w naszym festiwalu zaprosiliśmy twórców różnych gatunków filmowych z całego świata. Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, wielokrotnie nagradzane filmy, których wysoki poziom wrażliwości artystycznej i zajmująca treść mają być przyczynkiem do dyskusji o problemie totalitaryzmu.

Po sukcesie zeszłorocznego wydarzenia i, co za tym idzie, widocznej potrzebie społecznej rozmowy o totalitaryzmach zapraszamy na II edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”.

Szczegóły na stronie: http://www.totalitaryzmy.pl/

Zapowiedź festiwalu na stronie ipn.gov.pl

Osoba do kontaktu w sprawie festiwalu w IPN: Karol Litwin, Biuro Edukacji Narodowej, karol.litwin@ipn.gov.pl tel. (22) 581 85 88

Galeria