IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

Polonijny Inkubator Młodych Twórców – termin przedłużony do 19 lipca

Polonijny Inkubator Młodych Twórców to innowacyjny projekt mający na celu promowanie pisania polskich piosenek wśród młodych Polaków i Polonii za granicą.

Misja: Wolna Polska - ODSŁONIĘCIE MURALU W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

W czwartek 2 marca odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu, wykonanego na bazie grafiki, która zajęła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie „Misja: Wolna Polska”.

Chcę opowiedzieć o Polsce

Daria Kowal z Żytomierza przesłała na nasz konkurs OPOWIEDZ MI O POLSCE. RODZINNE HISTORIE niezwykle ciekawą pracę, dzięki której zajęła pierwsze miejsce w kategorii "dzieci i młodzież".

SERCA W KORZENIACH LIPY

Pierwsze miejsce w konkursie OPOWIEDZ MI O POLSCE. RODZINNE HISTORIE 2021 zajęła Pani Anna Brachaczek. Niestety autorka nie doczekała ogłoszenia wyników i odeszła od nas pozostawiając po sobie przepiękną historię zaolziańskiej rodziny. Poniżej prezentujemy jej fragmenty. W tekście zapisano oryginalną pisownię.

Nadsyłanie prac na konkurs zakończone

Nadsyłanie prac na konkurs „Opowiedz mi o Polsce. Rodzinne Historie” zostało zakończone.

3. edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ - konkurs dla dziennikarzy polonijnych

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ogłasza konkurs dla dziennikarzy polonijnych, realizowany w ramach 3. edycji kampanii #KtoTyJesteś. Zadaniem uczestników jest stworzenie materiału, promującego naukę języka polskiego wśród rodziców i młodzieży mieszkających za granicą. Nieodłącznym tematem pracy powinna być także dwujęzyczność i płynące z niej korzyści.

Najnowsze ogłoszenia

Europa Środkowo-Wschodnia 2021-04-08

Nabór - DZIEDZICTWO KULTUROWE I HISTORYCZNE

Dofinansowanie, Aktualności

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ogłasza rozpoczęcie konkursu grantowego organizowanego w obszarze „Dziedzictwo kulturowe i historyczne”. ...

Polska 2018-04-25

Bezpłatne studia na UMCS

Stypendia, Dofinansowanie, szkoła

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaczął działać specjalny program przyjęć cudzoziemców na I rok studiów prowadzonych w językach polskim i angielskim w roku akademickim 2018/2019, podejmujących i odbywających kształcenie bez odpłat...

Ukraina 2017-12-28

Program im.Kirklanda

Dofinansowanie

Trwa nabór kandydatów do programu stypendialnego im. Lane'a Kirklanda. Zgłoszenia można nadsyłać do 1 marca 2018 roku.  ...