IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

wybierz kraj

Wybierz region

Wybierz miasto

Wybierz rodzaj

Litwa, wileński , Wilno 2019-05-31

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Poradnik, media, kolonie, warsztaty, szkolenia, Materiały własne

Jak zdobyć doświadczenie pracy w mediach nie mając przygotowania?

Czechy 2019-03-18

Jak działa matching?

Aktywizacja, Dofinansowanie, Aktualności

Zasada jest prosta. Jedna wpłacona przez darczyńcę korona jest potrajana. Jak łatwo policzyć, kiedy ktoś wpłaci 100 koron, będziemy mieć 300 koron, w przypadku 1000 koron już trzy tysiące.

2019-02-21

Archiwa cyfrowe cz.2

Poradnik

Według powszechnie przyjętej konwencji Polacy żyjący na Wschodzie, Ukrainie, Białorusi czy państwach bałtyckich nie należą do Polonii, czyli polskiej emigracji.

2018-10-29

Jak złożyć projekt do budżetu obywatelskiego?

Budżet obywatelski (ukr. бюджетуучасті) od zeszłego roku działa na Ukrainie i jest to pierwsza w historii kraju możliwość współdecydowania o sposobie wydawania części pieniędzy pochodzących z lokalnych podatków. W rym roku po raz pierwszy środki przeznaczone na budżet obywatelski wsparły polską inicjatywę na Ukrainie, odpowiadając tym samym na potrzeby mieszkańców Berdyczowa. 

2018-10-29

Poradnik językowy dla redaktorów polskich mediów, cz.1

W 2014 roku Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” poprosiła dr Grażynę Majkowską o analizę tekstów pochodzących z mediów tradycyjnych oraz elektronicznych, adresowanych do Polaków na Litwie, Węgrzech i w Czechach. Nasz poradnik oparty jest na podsumowującym analizę tekście i może pomóc w poprawnej redakcji artykułów publikowanych w języku polskim.

2018-10-29

Instrukcja dla beneficjentów cz.1

Przygotowując sprawozdanie z rozliczenia projektu dla "Fundacji Pomocy Polakom na Wschodzie" beneficjenci nie zawsze są pewni jak należy prawidłowo wypełniać poszczególne rubryki dokumentów. Wychodząc na przeciw tym wątpliwościom przygtowaliśmy dla Państwa specjalny poradnik.