IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

wybierz kraj

Wybierz region

Wybierz miasto

Wybierz rodzaj

Litwa, wileński , Wilno

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Poradnik, media, kolonie, warsztaty, szkolenia, Materiały własne

Jak zdobyć doświadczenie pracy w mediach nie mając przygotowania?

Czechy

Jak działa matching?

Aktywizacja, Dofinansowanie, Aktualności

Zasada jest prosta. Jedna wpłacona przez darczyńcę korona jest potrajana. Jak łatwo policzyć, kiedy ktoś wpłaci 100 koron, będziemy mieć 300 koron, w przypadku 1000 koron już trzy tysiące.

Archiwa cyfrowe cz.2

Poradnik

Według powszechnie przyjętej konwencji Polacy żyjący na Wschodzie, Ukrainie, Białorusi czy państwach bałtyckich nie należą do Polonii, czyli polskiej emigracji.

Jak złożyć projekt do budżetu obywatelskiego?

Budżet obywatelski (ukr. бюджетуучасті) od zeszłego roku działa na Ukrainie i jest to pierwsza w historii kraju możliwość współdecydowania o sposobie wydawania części pieniędzy pochodzących z lokalnych podatków. W rym roku po raz pierwszy środki przeznaczone na budżet obywatelski wsparły polską inicjatywę na Ukrainie, odpowiadając tym samym na potrzeby mieszkańców Berdyczowa. 

Poradnik językowy dla redaktorów polskich mediów, cz.1

W 2014 roku Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” poprosiła dr Grażynę Majkowską o analizę tekstów pochodzących z mediów tradycyjnych oraz elektronicznych, adresowanych do Polaków na Litwie, Węgrzech i w Czechach. Nasz poradnik oparty jest na podsumowującym analizę tekście i może pomóc w poprawnej redakcji artykułów publikowanych w języku polskim.

Instrukcja dla beneficjentów cz.1

Przygotowując sprawozdanie z rozliczenia projektu dla "Fundacji Pomocy Polakom na Wschodzie" beneficjenci nie zawsze są pewni jak należy prawidłowo wypełniać poszczególne rubryki dokumentów. Wychodząc na przeciw tym wątpliwościom przygtowaliśmy dla Państwa specjalny poradnik.