IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

wybierz kraj

Wybierz region

Wybierz miasto

Wybierz rodzaj

Jak złożyć projekt do budżetu obywatelskiego?

Budżet obywatelski (ukr. бюджетуучасті) od zeszłego roku działa na Ukrainie i jest to pierwsza w historii kraju możliwość współdecydowania o sposobie wydawania części pieniędzy pochodzących z lokalnych podatków. W rym roku po raz pierwszy środki przeznaczone na budżet obywatelski wsparły polską inicjatywę na Ukrainie, odpowiadając tym samym na potrzeby mieszkańców Berdyczowa. 

Poradnik językowy dla redaktorów polskich mediów, cz.1

W 2014 roku Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” poprosiła dr Grażynę Majkowską o analizę tekstów pochodzących z mediów tradycyjnych oraz elektronicznych, adresowanych do Polaków na Litwie, Węgrzech i w Czechach. Nasz poradnik oparty jest na podsumowującym analizę tekście i może pomóc w poprawnej redakcji artykułów publikowanych w języku polskim.

Instrukcja dla beneficjentów cz.1

Przygotowując sprawozdanie z rozliczenia projektu dla "Fundacji Pomocy Polakom na Wschodzie" beneficjenci nie zawsze są pewni jak należy prawidłowo wypełniać poszczególne rubryki dokumentów. Wychodząc na przeciw tym wątpliwościom przygtowaliśmy dla Państwa specjalny poradnik. 

Biblioteki cyfrowe, czyli polskie druki z XVIII-XX wieku dostępne on-line

Porady, zachowanie dziedzictwa materialnego, popularyzacja historii, Materiały własne

Dla uczących się języka, pasjonatów historii i kultury polskiej i nie tylko. Kilka milionów polskich książek, gazet, fotografii oraz map, w tym liczne materiały dotyczące Ukrainy, dostępne są przez internet.