IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

Polish-Ukrainian Startup Bridge – szansa dla ukraińskich innowatorów

W dniu 17 maja br na Państwowym Uniwersytecie Technologicznym w Żytomierzu odbyło się piąte spotkanie biznesowe Start-up, zorganizowane przez Polish-Ukrainian Startup Bridge we współpracy Fundacją „Fundusz Współpracy”.

Poradnik językowy dla redaktorów polskich mediów, cz.1

W 2014 roku Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” poprosiła dr Grażynę Majkowską o analizę tekstów pochodzących z mediów tradycyjnych oraz elektronicznych, adresowanych do Polaków na Litwie, Węgrzech i w Czechach. Nasz poradnik oparty jest na podsumowującym analizę tekście i może pomóc w poprawnej redakcji artykułów publikowanych w języku polskim.

Ukraińskie i polskie archiwa. Od czego zacząć poszukiwania?

Dostęp do archiwów dzięki coraz bardziej rozwiniętym sieciom społecznościowym dziś staje się coraz łatwiejszy. Łatwiej niż kiedyś jest też uzyskać informacje o zasobach archiwum, sprawdzić czy znajdziemy w nim coś istotnego dla naszej sprawy zanim jeszcze się do niego wybierzemy. Gdzie i jakich informacji szukać?

Jak złożyć projekt do budżetu obywatelskiego?

Budżet obywatelski (ukr. бюджетуучасті) od zeszłego roku działa na Ukrainie i jest to pierwsza w historii kraju możliwość współdecydowania o sposobie wydawania części pieniędzy pochodzących z lokalnych podatków. W rym roku po raz pierwszy środki przeznaczone na budżet obywatelski wsparły polską inicjatywę na Ukrainie, odpowiadając tym samym na potrzeby mieszkańców Berdyczowa. 

Najnowsze ogłoszenia

Polska

Bezpłatne studia na UMCS

Stypendia, Dofinansowanie, szkoła

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaczął działać specjalny program przyjęć cudzoziemców na I rok studiów prowadzonych w językach polskim i angielskim w roku akademickim 2018/2019, podejmujących i odbywających kształcenie bez odpłat...

Ukraina

Program im.Kirklanda

Dofinansowanie

Trwa nabór kandydatów do programu stypendialnego im. Lane'a Kirklanda. Zgłoszenia można nadsyłać do 1 marca 2018 roku.  ...

Polska

IX EDYCJA KONKURSU «BYĆ POLAKIEM»

Dofinansowanie

Fundacja «Świat na Tak» zaprasza młodzież polskiego pochodzenia do udziału w Konkursie «Być Polakiem». ...