IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

03.03.2023

Misja: Wolna Polska - ODSŁONIĘCIE MURALU W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

Konkursy, Aktualności Polska, Sląsk 2023-03-03

W czwartek 2 marca odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu, wykonanego na bazie grafiki, która zajęła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie „Misja: Wolna Polska”.


Mural powstał w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach, wykonano go na podstawie pracy plastycznej uczennic tej placówki oświatowej: Natalii Dudek i Zuzanny Jagiełło. Grafika upamiętnia Prezydentów RP na uchodźstwie i jest jedną ze zwycięzkich prac w konkursie kreatywnym dla szkół na projekt graficzny muralu na temat władz RP na uchodźstwie, a w szczególności ich misji, jaką była walka o niepodległość Polski prowadzona poza granicami kraju.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Daniel Beger – Prezydent Miasta Świętochłowice; Wojciech Labuda – Pełnomocnik do spraw Ochrony Miejsc Pamięci w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; Mikołaj Falkowski – Prezes Zarządu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” im Jana Olszewskiego.

 

 Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2022.

 

Galeria