POMOC SOCJALNA DLA ŚRODOWISK POLSKICH CZ.5
W październiku 2019 r. członkowie Studenckiego Klubu Polskiego kolejny raz odwiedzili starszych Polaków w Żytomierzu i obwodzie żytomierskim: emerytów, weteranów WP.
Fundacja „Młody Stanisławów” zorganizowała w Iwano-Frankiwsku warsztaty dla liderów.
Ich tematem było „poszukiwanie nowatorskich i kreatywnych rozwiązań oraz tworzenie projektów i zarządzanie nimi". Od 28 września do 1 października uczestnicy warsztatów uczyli się zasad skutecznej integracji i budowania grupy, współpracy i kreatywnego myślenia. Dowiedzieli się, czym jest projekt i jak go tworzyć. Pod okiem trenera opracowywali swoje pomysły na działania m.in. konstruując cele, przewidując oczekiwane rezultaty, budując harmonogram działań oraz budżet.
Elementem warsztatów były również ćwiczenia i zadania warsztatowe. Uczestnicy sprawdzili jak wygląda produktywna praca zespołowa, przekonali się też, na jakie trudności mogą natrafić w trakcie realizacji projektów. Wspólnie wypracowali zasady dobrej współpracy. Nauczyli się też określać rolę lidera w zarządzaniu pracą zespołu i tego, na czym polega skuteczna komunikacja. Liderzy mogli też przećwiczyć metody motywowania zespołu do pracy i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
Projekt został współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
W październiku 2019 r. członkowie Studenckiego Klubu Polskiego kolejny raz odwiedzili starszych Polaków w Żytomierzu i obwodzie żytomierskim: emerytów, weteranów WP.
Redakcja IDA spotkała się z organizatorami "Pikniku Polskiego" i jednocześnie członkiami zarządu Stowarzyszenia “Silesia”, Indrą Duka oraz prezesem Mariuszem Duką.
W tym roku w listopadzie Polacy mieszkający na Słowacji mają co najmniej dwa powody do świętowania: stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecie powstania nowego państwa – Czechosłowacji. Jak zatem w sposób szczególny uczcić te ważne dla trzech narodów wydarzenia?