IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

10.10.2017

LIDERZY TWORZĄ PROJEKTY

kolonie, warsztaty, szkolenia, Aktualności, Animatorzy Ukraina, Obwód iwanofrankowski, Iwano-Frankiwsk 2017-10-10

Fundacja „Młody Stanisławów” zorganizowała w Iwano-Frankiwsku warsztaty dla liderów.


Ich tematem było „poszukiwanie nowatorskich i kreatywnych rozwiązań oraz tworzenie projektów i zarządzanie nimi". Od 28 września do 1 października uczestnicy warsztatów uczyli się zasad skutecznej integracji i budowania grupy, współpracy i kreatywnego myślenia. Dowiedzieli się, czym jest projekt i jak go tworzyć. Pod okiem trenera opracowywali swoje pomysły na działania m.in. konstruując cele, przewidując oczekiwane rezultaty, budując harmonogram działań oraz budżet.

Elementem warsztatów były również ćwiczenia i zadania warsztatowe. Uczestnicy sprawdzili jak wygląda produktywna praca zespołowa, przekonali się też, na jakie trudności mogą natrafić w trakcie realizacji projektów. Wspólnie wypracowali zasady dobrej współpracy. Nauczyli się też określać rolę lidera w zarządzaniu pracą zespołu i tego, na czym polega skuteczna komunikacja. Liderzy mogli też przećwiczyć metody motywowania zespołu do pracy i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Projekt został  współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą​.

Galeria