IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

04.10.2021

NIE MA JAK LATA 20., LATA 30.

Litwa, wileński , Wilno 2021-10-04

E-mail: info@polskascena.lt

Adres: Teatr na Pohulance

Spektakl opowiadający o przedwojennej Polsce, składający się z wiecznie żywych przebojów w specjalnych aranżacjach. Przedstawienie wyreżyserowane przez Artura Hofmana, przeniesie widzów w świat kina międzywojennego, ukazując klimat, jaki towarzyszył kultowym scenom odgrywanym przez Eugeniusza Bodo, Lodę Halamę czy Hankę Ordonównę.


Scenariusz “Nie ma jak lata 20., lata 30.” opracował Ryszard Marek Groński, scenarzysta słynnego przeboju filmowego o tym samym tytule.

Całość musicalu została osnuta wokół wątku kręcenia filmu przez dwóch hochsztaplerów, którzy organizują casting do swojej produkcji. Oglądając na scenie przesłuchania, publiczność usłyszy najbardziej znane piosenki międzywojnia: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „To ostatnia niedziela”, „Jesienne róże”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Ach, te baby”. Teksty, muzyka, kostiumy – wszystko przygotowane tak, by móc w pełni przenieść się w tamte, wspaniałe lata…

Wydarzenie odbędzie w wileńskim Teatrze na Pohulance 21 października 2021 r. o godz. 19:00. 

Rejestracja na spektakl odbywa się mailowo info@polskascena.lt (proszę podać – Imię i nazwisko, ilość miejsc, numer telefonu).

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/620751742258745

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021