IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

29.04.2020

PST: Bądźmy razem 2 maja!

Teatr, Ogłoszenia Litwa, wileński , Wilno 2020-04-29

Telefon: +3706 52 64 613

E-mail: lkiejzik@gmail.com

Adres: Wilno, Litwa

- Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę… – powiedział kiedyś Józef Piłsudski. 2 maja jest dniem szczególnie ważnym dla Polaków mieszkających poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia obchodzone jest święto Dzień Polonii i Polaków za Granicą, a także Dzień Flagi RP.


Polski Teatr Studio wychodząc na wprost oczekiwaniom swoich widzów zaprasza przed ekrany komputerów na wyjątkowy spektakl „Marszałek: żołnierz z Ducha” w reżyserii Lilii Kiejzik i Sławomira Gaudyna, który powstał według scenariusza znanej wileńskiej dziennikarki, Alwidy Antoniny Bajor.

„Zagrać Piłsudskiego jest po prostu niemożliwe. My postanowiliśmy o nim mówić” – mówi kierownik PST Lilia Kiejzik. Postać Piłsudskiego w spektaklu pojawia się z perspektywy otaczających go ludzi: rodziny, przyjaciół, bliskich i współpracowników. Aktorzy cytują nie tylko fragmenty pism Marszałka czy wspomnień na jego temat, ale również śpiewają popularne piosenki z tamtego okresu.

2 maja PST zaprasza na swojego Facebooka o godz. 19.

Zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=WvlR4M0OP1E

Scenariusz: Alwida A. Bajor

Reżyseria: Sławomir Gaudyn, Lilia Kiejzik

Muzyka: Jurgita Umaraitė

Choreografia: Jolanta Nowicka

Chóry: Monika Urbanowicz

Opracowanie dźwięku i świateł: Artur Armacki

Galeria