IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

15.09.2020

Szkolenia z dziennikarstwa radiowego MEDIA PLus

Radio, Szkolenia, Ogłoszenia, Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" Polska, Warszawa 2020-09-15

Osoba kontaktowa: Stefan Gardawski

Telefon: +48 502 054 797

E-mail: s.gardawski@pol.org.pl

Adres: ul.Jazdów 10A

Dziennikarskie szkolenia radiowe MEDIA PLus organizowane są przez Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie" we współpracy z redakcją Polskiego Radia dla Zagranicy. Projekt jest współfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. 


W ramach szkoleń radiowych uczestnicy wezmą udział w zajęciach logopedycznych i zapoznają się ze specyfiką mowy mikrofonowej. Na zajęciach interpretacyjnych poznają zasady właściwego frazowania i segmentowania komunikatu, odpowiedniego stosowania akcentu w wypowiedzi oraz rolę pauzy w różnych rodzajach wypowiedzi. Podczas zajęć praktycznych poznają najważniejsze gatunki radiowe, zasady prawidłowego doboru tematów, rozmówców i poszukiwania informacji. Dowiedzą się jak sprawnie poruszać się w obszarze różnych gatunków dziennikarskich. Poznają również tajniki sztuki przeprowadzania wywiadów i elementy informacji radiowej.

Niezwykle ważne dla uczestników warsztatów radiowych będzie również autorskie przygotowanie dziennika radiowego i nagranie go w studiu radiowym oraz prezentacja założeń cyklów radiowych – „Śladami polskiego dziedzictwa na Wschodzie” oraz „Język polski bez granic”. 

Elementem szkoleń będzie również wizyta w Archiwum Polskiego Radia i przekazanie wiedzy o zasobach archiwum oraz sposobie korzystania z materiałów źródłowych, poszukaniu dźwięków archiwalnych, które będą wykorzystane w kolejnych odcinkach przygotowywanej podczas szkolenia audycji. Polscy dziennikarze ze Wschodu przygotują koncepcję i główne założenia kolejnych odcinków audycji z uwzględnieniem wykorzystania odnalezionych materiałów archiwalnych. Przygotują nagranie materiałów, które będą wzbogacały audycje (rozmów, sond, felietonów) i wezmą udział w studyjnym nagraniu audycji, jej montażu i przygotowaniu do emisji w Polskim Radiu dla Zagranicy.

Termin szkolenia to 5 - 9 października 2020. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września. 

Organizatorzy zapewniają:

  • nocleg od jednego dnia przed rozpoczęciem praktyk (od godziny 14.00), do dnia po zakończeniu praktyk (do godziny 10.00);
  • wyżywienie bądź bony żywieniowe do realizacji we wskazanych punktach gastronomicznych na terenie Warszawy;
  • zwrot kosztów podróży do 600 zł w obie strony po przedstawieniu przez praktykanta biletów i karty zwrotu kosztów podróży;
  • bilety tygodniowe na przejazd komunikacją miejską na terenie Warszawy;
  • polisę ubezpieczeniową.

W załączniku poniżej pobrać można:

  • Kartę zgłoszeniową; 
  • Warunki uczestnictwa;
  • Ramowy program szkoleń radiowych 

Uwaga!

Do zgłoszenia należy załączyć materiał dźwiękowy o charakterze newsowym (z własnym głosem) - do 1 min.

Kartę zgłoszeniową oraz plik z nagraniem proszę wysłać na adres redakcja@ida.pol.org.pl do 30 września 2020.

Galeria