IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

15.06.2020

ZOSTAŃ NASZYM KORESPONDENTEM!

media 2020-06-15

E-mail: redakcja@ida.pol.org.pl

Portal internetowy IDA poszukuje współpracowników!


Mieszkasz na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech, Słowacji, w Czechach lub Mołdawii? Orientujesz się w sytuacji środowiska polskiego w swoim miejscu zamieszkania? Interesują Cię sprawy polskiej społeczności, nasza kultura i historia? Masz doświadczenie w tworzeniu materiałów prasowych w języku polskim lub doskonale radzisz sobie z pisaniem w naszym języku i chcesz spróbować swoich sił w dziennikarstwie? Jeśli do tego lubisz wykonywać zdjęcia ilustrujące Twoje teksty, to szukamy właśnie Ciebie!

Zapraszamy do regularnej współpracy przy tworzeniu treści INFORMATORA DLA AKTYWNYCH, portalu internetowego skierowanego do środowisk i organizacji polskich.

Współpracując z nami będziesz publikować teksty dotyczące bliskiej Ci społeczności polskiej na łamach portalu czytanego przez przedstawicieli polskich środowisk w innych krajach. Przed publikacją tworzone przez Ciebie materiały będą opracowywane przez doświadczonych redaktorów portalu, więc nie musisz się obawiać popełniania drobnych błędów językowych.

Portal IDA razem z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie” organizuje również szkolenia dla dziennikarzy i korespondentów – dzięki współpracy z naszą redakcją zyskasz możliwość uczestniczenia w wartościowych wykładach i zajęciach praktycznych doskonalących warsztat dziennikarski.

Jeśli chcesz zostać korespondentem naszej redakcji prześlij na adres redakcja@ida.pol.org.pl próbkę swojego tekstu dziennikarskiego, relację z jakiegoś wydarzenia, opis ważnej w Twoim środowisku postaci lub fragment reportażu. Jeśli posiadasz ilustrujące materiał zdjęcia, prosimy o dołączenie ich do maila. W tytule wiadomości prosimy podać słowo KORESPONDENT, a w jego treści imię i nazwisko, kraj zamieszkania, numer telefonu oraz krótką notatkę zawierającą dotychczasowe doświadczenie dziennikarskie, pisarskie i zawodowe.

Materiały przesłane przez osoby ubiegające się o objęcie stanowiska korespondenta nie zostaną przez redakcję opublikowane, ani udostępnione, stanowić będą jedynie podstawę oceny stylu i umiejętności dziennikarskich kandydatów.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 5 lipca br.

Galeria