IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

07.01.2021

Daj Boże za rok doczekać

Korespondencja, Działalność organizacji , Aktualności Ukraina, Obwód żytomierski, Żytomierz 2021-01-07

W przededniu Bożego Narodzenia, 23 grudnia, słuchacze kursów języka polskiego oraz członkowie Studenckiego Klubu Polskiego spotkali się, aby razem spędzić przedświąteczny czas w rodzinnym „Klubowym Towarzystwie”.


Zebrani życzyli sobie nawzajem tradycyjnego – „Daj Boże za rok doczekać”. W tym pandemicznym roku spotkanie świąteczne odbyło się w mniejszym niż zwykle towarzystwie. Spotkaliśmy się w Gnatyuk Art Studio, w centrum artystycznym, aby w przedświątecznej atmosferze kolęd, „narysować swoje święto” i „swoimi kolorami”. I prawdę mówiąc rysunki, ktore powstały – są cudowne! Patrząc na każdą z prac, może się wydawać że kolorowe rysunki zostały stworzone przez prawdziwych malarzy.

Wszyscy obecni razem z proboszczem parafii św. Jana z Dukli Kościoła Seminaryjnego w Żytomierzu ks. Piotrem Nowoselskim, połączyli się razem w modlitwie. Dziękujemy bardzo proboszczowi parafii za obecność, za pobłogosławienie nas wszystkich na Nowy Rok.

Oczywiście zgodnie z tradycją łamaliśmy się opłatkiem. Jednak zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, opłatek każdy zabrał ze sobą do domu, aby już w rodzinnym gronie, świętować razem narodzenie Pańskie. Każdy dostał również przepiękne pierniki oraz kalendarz na rok 2021.

Wierzymy, że ta energia świąteczna, która była w czasie naszego spotkania – energia miłości, dobra, spokoju i uśmiechu, będzie towarzyszyć nam przez cały rok 2021. Również, wierzymy, że rok 2021 będzie bez żadnych ograniczeń w spotykaniu się, bycia razem!

Punkt naucznia języka polskiego i historii Polski jest wspierany przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Tekst: Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski

Redakcja tekstu: IDA

Fot. Studencki Klub Polski