IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

24.05.2018

DRUGIE SPOTKANIE MEDIA START

Aktualności, Media Start, Materiały własne Ukraina, Obwód lwowski, Lwów 2018-05-24

W dniach 19-20 maja odbyła się II. sesja organizowanych przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” warsztatów Media Start.


Uczestnicy warsztatów tak jak poprzednio spotkali się we lwowskiej Szkole nr 10 im. św. M. Magdaleny. Tym razem uczyli się przygotowywać telewizyjnego newsa i jak prezentować serwis informacyjny. W niedzielę zajęcia przeniosły się do studia nagrań redakcji Kuriera Galicyjskiego. Większość uczestniczących w warsztatach uczniów i studentów po raz pierwszy wystąpiła w roli prowadzących program. Mimo tremy świetnie wypadli podczas sesji nagraniowej w profesjonalnym studio radiowym.

Organizatorzy bardzo dziękują redakcji Kuriera Galicyjskiego oraz dyrekcji i pracownikom Szkoły nr 10 we Lwowie im. św. M. Magdaleny za pomoc w przygotowaniu warsztatów.

Program Media Start to pilotażowe szkolenie skierowane do pasjonatów tworzenia filmów w internecie, młodych dziennikarzy oraz vlogerów. Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Galeria