IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

01.10.2021

Dzień dziecka

Język polski, Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie", Aktualności, Animatorzy Ukraina, Obwód żytomierski, Żytomierz 2021-10-01

Pod koniec sierpnia br. zorganizowano dla maluchów święto dzieciństwa - „Dzień Dziecka”. Spotkania sią organizowane, aby dzieci od wczesnego dzieciństwa integrowały się w środowisku polskim i poznawały kulturę polską i wzmacniały polską tożsamość.


I co najważniejsze, aby odczuwały radość dzieciństwa. Podczas świętowania dla dzieci przygotowano dużo zabaw, konkursów: „Magiczna kostka”, „Słodka wieża”, „Drużba narodów”, „Rybołowy” etc. Partnerem w organizacji święta było przedszkole dla dzieci pochodzenia polskiego „Tęcza” w Żytomierzu.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji święta i tworzenie rodzinnej atmosfery. Zadowolone twarze dzieci, szczere uśmiechy, radość od otrzymanych prezentów, potwierdza przekonanie, że właśnie dzieciom trzeba poświęcać czas, radość, miłość, pozytywne emocje, aby z nich wyrośli szczęśliwi, pewnie siebie i dobrzy ludzie. 

Zadanie realizowano za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Projekt finansowany ze środków Kancelarii premiera Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2021.

Teskt: Walentyna Jusupowa

Fot.  Studencki Klub Polski w Żytomierzu