IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

18.12.2018

IV Forum Młodych Polaków na Ukrainie

Korespondencja, Debata, Aktualności Ukraina, Obwód iwanofrankowski, Iwano-Frankiwsk

Przez cztery dni, 29.11-2.12,  w Iwano-Frankowsku odbywało się IV Forum Młodych Polaków na Ukrainie organizowane przez Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego.


Spotkanie, w którym biorą udział młodzi i aktywni Polacy z całej Ukrainy, jest okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń, przedyskutowania poważnych kwestii dotyczących życia Polaków na Ukrainie oraz inicjatyw rozwoju polskiej społeczności. Odbyły się debaty, podczas których forumowicze mieli możliwość przedyskutowania ciekawych tematów z posłami i senatorami RP, przedstawicielami różnych organizacji pozarządowych opiekującym się Polakami i Polonią za granicą oraz Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. Nasza grupa miała ciekawą dyskusję z poseł na Sejm RP Małgorzatą Wypych oraz senatorem Zbigniewem Chmielowcem.

W trzecim dniu IV Forum Młodych Polaków na Ukrainie wzięliśmy udział w debacie „Rola Młodych Polaków na Ukrainie”. Młodzież wspólnie z posłami i członkami Komisji Łączności z Polakami za Granicą, konsulem RP we Lwowie Rafałem Kocotem, a także przedstawicielami organizacji pozarządowych z Polski, dyskutowała nad ważnymi i aktualnymi tematami życia codziennego Polaków na Ukrainie. Mottem debaty było: „Jedno serce dwie Ojczyzny”.

Źródło: Wiktoria Oleksiuk, Żytomierz

Redakcja: IDA 

Galeria