IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

24.06.2020

Koło Młodych Dziennikarzy „Polonia” wspiera lekarzy

Korespondencja, Działalność organizacji , Aktualności Mołdawia, Glodeni, Glodeni

Koronawirus popsuł wiele planów, ale nie udało się mu całkowicie zatrzymać życia. Członkowie Koła Młodych Dziennikarzy „Polonia” w Głodianach w okresie kwarantanny nie mieli możliwości spotykania się, przeprowadzania wywiadów i pisania reportaży. Gdy młodzi dziennikarze dowiedzieli się o akcji „JesteśMy z Wami!” postanowili do niej dołączyć.


– Pod kierownictwem naszej nauczycielki Pani Ali Klimowicz zorganizowaliśmy lekcje online, na których uczyliśmy się pisać podziękowania. Bardzo chcieliśmy wyrazić wdzięczność lekarzom za ich poświęcenie podczas pandemii koronawirusa – mówi Andrei Ciertan, jeden z dziennikarzy.

– Ponadto podczas takiego szkolenia wszyscy nauczyli się odbierać różne pliki i drukować je. A ten, kto nie miał w domu drukarki, sam namalował logo akcji. W ten sposób chcieliśmy wesprzeć lekarzy. Chcieliśmy aby mieli dobry nastrój, gdy idą do sal i oddziałów! – dodaje Ilona Spijavca. 

 – Zdaliśmy sobie sprawę, że prawdziwi dziennikarze mogą wykonywać swoją pracę nawet w nietypowych sytuacjach – podsumowała zajęcia na odległość podczas pandemii Waleria Slivca.       

Tekst: Ala Klimowicz

Redakcja: IDA

Fot. Koło Młodych Dziennikarzy „Polonia”

Galeria