Język polski bez granic
„Język polski bez granic”- to projekt multimedialny dla Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie tworzony przez redakcję Polskiego Radia.
„Kumpel dla Polonii” oraz „Cogito dla Polonii” – pierwsze numery tych dwóch czasopism dla polskich dzieci i młodzieży zagranicą właśnie zostały wydane przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga w Warszawie.
„Kumpel dla Polonii” – jest e-magazynem dla dzieci polonijnych (w wieku 6-10 lat) z całego świata.
„Gdzie jest koniec Polski?”, „Legenda o Lechu i Orle Białym”, „Kiedy piszemy “ż”?”, wywiad z Ewą Karwan-Jastrzębska – autorka książek dla dzieci, a na koniec „Żarty i żarciki” – to tylko część tematów, które znajdą najmłodsi czytelnicy w premierowym wydaniu „Kumpel dla Polonii”.
Z kolei „Cogito dla Polonii” – to e-magazyn dla młodzieży polonijnej za granicą. To tam nastoletni czytelnicy mogą przeczytać jak młoda Polonia spełnia swoje marzenia, zapoznać się z reportażami i wywiadami swoich rówieśników ze świata.
Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Numery 1, 2, 3, 4 i 5 są dostępne do pobrania poniżej!
„Język polski bez granic”- to projekt multimedialny dla Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie tworzony przez redakcję Polskiego Radia.
W dniach 28-31 października br. w Krakowie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbyła się II edycja „Międzynarodowego Spotkania Młodych”. Młodzi muzycy, Polacy i osoby polskiego pochodzenia z Białorusi i Ukrainy, pod batutą dyrygenta Huberta Kowalskiego, stworzyli zespół orkiestrowy i wykonali kompozycje polskich kompozytorów pochodzących z Kresów oraz kompozycje inspirowane polską tradycją muzyczną.
Stowarzyszenie MIDAS (Minority Daily Association) zrzesza redakcje gazet codziennych mniejszości narodowych w Europie, w sumie jest to ponad 20 tytułów.