IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

02.09.2020

Narodowe Czytanie "Balladyna"

Język polski, Kultura, Działalność organizacji , Aktualności Łotwa, Ryga

Już w najbliższą sobotę, 5-go września, odbędzie się coroczna akcja Narodowego Czytania organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku cała Polska oraz Polacy zagranicą będą czytać „Balladynę” Juliusza Słowackiego.


„Balladyna” Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Jest to jeden z najbardziej znanych dramatów Juliusza Słowackiego. To tragedia w pięciu aktach, opowiadająca o tym, jak daleko można się posunąć, aby osiągnąć cel.

Stowarzyszenie „Silesia” dołącza do akcji Narodowego Czytania.

W tym roku będziemy czytać na świeżym powietrzu. To będzie wyjątkowa okazja do zapoznania się z wybitnym dziełem Juliusza Słowackiego, praktykowania języka polskiego oraz nawiązania kontaktów między Polakami mieszkającymi na Łotwie. Chętnych zachęcamy do wspólnego czytania. Spotkanie będzie miało charakter pikniku, dlatego prosimy o przyniesienie koszyczków i kocyków piknikowych.

Spotykamy się 5-go września o godz. 12:00 na polanie piknikowej przy kompleksie sportowym przy ulicy Lielvārdes 141 w Rydze (Pļavnieki przy „Ušakova kepka”). W razie niepogody prosimy wszystkich o wspólne czytanie dzieła z najbliższymi w zaciszu domowym.

Uczestników spotkania prosimy o przestrzeganie zasad higieny oraz wytycznych służb sanitarnych dotyczących Covid-19. Prosimy pamiętać, że osobom, które odbywają kwarantannę lub mają jakiekolwiek objawy infekcji dróg oddechowych, zabrania się przebywać w miejscach publicznych.

Informujemy, że spotkanie będzie filmowane i fotografowane.
Uczestnicy przychodząc na spotkanie wyrażają zgodę na filmowanie i fotografowanie.

Galeria