IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

27.10.2020

O JANIE PAWLE II NA LEKCJACH POLSKIEGO

Korespondencja, Edukacja, popularyzacja historii, Aktualności Ukraina, Obwód odeski, Odessa

W ramach obchodów 100. rocznicy z dnia urodzin wybitnego Polaka Jana Pawła II oraz obchodów Dnia Papieskiego w Szkole sobotnio-niedzielnej w Odessie zostały zorganizowane lekcje o Papieżu.


Miały one na celu przybliżyć uczniom sylwetkę jednego z najwybitniejszych Polaków w dziejach historii – świętego Jana Pawła II. Fundacja Wolność i Demokracja zainicjowała opracowanie materiałów dydaktycznych – przygotowanych w trzech wariantach, które zakładają 3 poziomy znajomości języka polskiego oraz wiek uczniów. Materiały zostały opracowane przez wybitnych specjalistów z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II i stanowią znaczącą wartość dydaktyczną dla edukacji dzieci i młodzieży.

Uczniowie pani Krystyny Sidorenko oraz pani Heleny Mochort-Nastasjewskiej z wielką przyjemnością wzięli udział w tych niezwykle cennych i wyjątkowych lekcjach, aby w atrakcyjny sposób przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły, charakterystykę jego pontyfikatu, pokazać miejsca i aktywności związane z Papieżem Polakiem

Projekt „Święty Jan Paweł II - mój Wielki Rodak” jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą oraz realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja.

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Św. Jan Paweł II, 18 lutego 1981 r.   

Tekst: Związek Polaków na Ukrainie

Redakcja tekstu: IDA

Fot. Związek Polaków na Ukrainie

Galeria