IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

13.11.2018

Obchody na wschodzie Ukrainy

Uroczystości, Koncert , Aktualności, Niepodległa Ukraina, Obwód zaporoski, Berdiańsk 2018-11-13

Okrągłą rocznicę Niepodległości obchodzili Polacy w Berdiańsku, położonym nad morzem Azowskim. 


Prezes Polskiego Towarzystwa „Odrodzenie” Lech Suchomłynow:

11 listopada Polacy Berdiańska wspólnie z naszymi partnerami z Kraju obchodziliśmy nasze największe państwowe i narodowe święto – 100 rocznicę - Dzień Niepodległości Polski. Uroczystości odbyły się w ramach projektu „DLA NIEPODLEGŁOŚCI”, współfinansowanego przez Senat Rzeczypospolitej.

Jest to dzień radości i dumy z odzyskania niepodległości. Na ten dzień czekały pokolenia Polaków. Cieszmy się Świętem Ojczyzny Wolnej i Niepodległej. Już niedługo będą powiewać biało-czerwone flagi, zostaną zapłone znicze pod pomnikami narodowych bohaterów. Święto Odzyskania Niepodległości to radosne święto dla nas wszystkich, skłania ono nas do refleksji nad patriotyzmem i czynem bohaterskim.

Ja i moje pokolenie jesteśmy bardzo wdzięczni, walczącym o niepodległość naszej Ojczyzny, ponieważ dzięki Nim Polska jest wolna. W dzisiejszych czasach nie pozwólmy aby zanikały takie wartości jak patriotyzm i miłość do Ojczyzny. Pamięcią, postawą, swoim uczestnictwem w uroczystościach nadajmy należną mu rangę, a młodym pokoleniom przypominajmy o tym co nasze, polskie i odzyskane krwią naszych przodków.

Poniżej można obejrzeć relację wideo z uroczystych obchodów: 

Źródło: polonia.org.ua

Galeria