IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

01.10.2018

OPOWIEDZ MI O POLSCE - MOJA NIEPODLEGŁA

Konkursy, Aktualności 2018-10-01

Pokażcie jak nasi rodacy przeżywają 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uchwyćcie w obiektywach rocznicowe obchody i miejsca bliskie Polakom.


Zbliża się 11 listopada, dzień w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości organizowanych jest wiele imprez, koncertów, marszów i innych patriotycznych inicjatyw. Zapewne w najbliższych tygodniach, a szczególnie 11 listopada, weźmiecie udział w uroczystościach związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę wolności, a może uczcicie to święto indywidualnym złożeniem kwiatów pod pomnikiem polskiego bohatera, mogiłą znanego Polaka lub miejscem ważnym dla naszej historii. Zabierzcie ze sobą aparat fotograficzny lub sięgnijcie podczas tych wyjątkowych chwil po telefon komórkowy, zróbcie zdjęcia i pokażcie nam jak spędzacie ten czas, gdzie jesteście i jak obchodzicie 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Czekamy na zdjęcia wykonane nie tylko 11 listopada, ale również podczas innych patriotycznych imprez i uroczystości, które odbyły się lub odbędą w 2018 roku. Pamiętajcie, że nie interesują nas jedynie obiekty i miejsca, ale również to w jaki sposób ludzie przeżywają te wyjątkowe chwile, więc na zdjęciach postarajcie się umieścić również swoich bliskich lub przyjaciół.

Konkurs fotograficzny OPOWIEDZ MI O POLSCE – MOJA NIEPODLEGŁA skierowany jest do wszystkich przedstawicieli środowisk polskich - dzieci, młodzieży oraz dorosłych - żyjących poza granicami Polski. Na konkurs możecie wysłać do trzech zdjęć.

Najlepsze zdjęcia nagrodzimy profesjonalnym aparatem fotograficznym – lustrzanką cyfrową. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma cyfrowy aparat fotograficzny. Trzecia z nagrodzonych osób otrzyma tablet multimedialny. Prace zwycięzców opublikujemy na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Fotografię wraz z załączoną kartą zgłoszeniową i zgodą rodziców (w przypadku nieletniego uczestnika konkursu) prosimy przysyłać na adres konkurs@ida.pol.org.pl z tytułem maila OPOWIEDZ MI O POLSCE – MOJA NIEPODLEGŁA. W treści maila prosimy podać miejsce, w którym wykonano fotografię, imię i nazwisko autora pracy oraz jego podstawowe dane kontaktowe. Samą fotografię prosimy zatytułować imieniem i nazwiskiem autora (jeśli będzie ich kilka nadajcie im kolejne numery).

Na prace czekamy do 25 listopada 2018 roku. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 7 grudnia.

Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa i oświadczenie - zgoda rodziców/opiekunów prawnych znajdują się w załącznikach.

Galeria