IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

20.11.2018

„Pieśń nad pieśniami”

Teatr, Warszaty,konferencje, parafia, Aktualności Ukraina, Obwód kijowski, Kijów 2018-11-20

„Pieśń nad pieśniami” taki tytuł nosiło przedstawienie o początkach pierwszej wspólnoty karmelitów bosych, które odbyło się na zakończenie sympozjum naukowego 10 listopada 2018 r. w Instytucie Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu w Kijowie.


Okazją był jubileusz 450-lecia reformy zakonu karmelitańskiego. Sztukę przygotowała grupa teatralna "Notes de vita" działająca przy Charytatywnym Ośrodku „Karmel” w Berdyczowie pod kierownictwem Witalija Wojciechowskiego.

Młodzi aktorzy mieli przed sobą niełatwe zadanie przedstawić początki reformy zakonu karmelitańskiego, zmagania i trudności napotkane przez reformatorów św.Teresę z Awila i św. Jana od Krzyża. Gra artystów pozwoliła wszystkim zanurzyć się w atmosferę pierwszych wspólnot karmelitów bosych. Nagrodą dla aktorów były gromkie brawa za wspaniałą grę.

Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez zgromadzoną publiczność. „Przed nami ożyło wszystko, o czym słuchaliśmy podczas sympozjum”, dzielili się swoimi wrażeniami widzowie.

Projekt był dofinansowany przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków Senatu RP w ramach zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

Źródło: Ośrodek "Karmel"

Redakcja: IDA