IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

25.04.2019

Praktyki - MEDIA PLUS

Szkolenia, Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie", media Polska 2019-04-25

Zbliża się kolejna edycja szkoleń dziennikarskich dla przedstawicieli polskich mediów z Litwy, Łotwy i Ukrainy. Praktyki po raz drugi organizuje Polskie Radio dla Zagranicy we współpracy z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie”.


W zeszłym roku uczestnicy brali m.in. udział w przygotowaniu cyklu „Wielcy Twórcy Niepodległej”.

Tym razem warsztaty odbędą się w ramach projektu multimedialnego dla Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie pt. „Wybitni Polacy II RP”. Jego celem jest  stworzenie kompendium wiedzy o wielkich postaciach ze sfery gospodarki, kultury, sztuki i sportu  które przyczyniły się do odbudowy i rozwoju Polski po jej powrocie na polityczną mapę świata w 1918 roku.

Program szkoleń obejmie w tym roku m.in takie tematy jak - zajęcia logopedyczne i interpretacyjne, kreowanie tematu, korzystanie z archiwum, montaż audycji i inne. Szczegółowa lista znajduje się poniżej.

Praktyki odbędą się w 3 turach: 23-29 czerwca, 14-20 lipca oraz 23 lipca-3 sierpnia. Zapraszamy przedstawicieli polskich redakcji na Wschodzie do nadsyłania wypełnionych kart zgłoszeniowych na adres email redakcja@ida.pol.org.pl. Uczestnikom Fundacja zapewnia nocleg, wyżywienie, zwrot kosztów podróży, bilety na komunikację miejską w Warszawie oraz ubezpieczenie. Pełne warunki uczestnictwa znajdziecie poniżej.  

Galeria