IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

07.05.2024

REMONT DOMU POLSKIEGO YMCA W LONDYNIE

Aktualności 2024-05-07

W ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą – Infrastruktura Polonijna 2024”, za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego” rozpoczął się remont Domu Polskiego YMCA w Londynie.


Budynek o powierzchni 375,44m2, trzykondygnacyjny będący własnością organizacji od 1995 roku jest stałym miejscem spotkań brytyjskiej Polonii.

Dom YMCA nie był remontowany od jego zakupu, poza najpilniejszymi renowacjami umożliwiającymi funkcjonowanie organizacji. Obecnie wymaga on kompleksowego remontu – poza poprawą jego wyglądu, dostosowaniem łazienek, remontem podłóg i ścian najbardziej konieczna jest całościowa i kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej i kanalizacji oraz założenie wentylacji w całym budynku.

Projekt jest modułowy, prace remontowe rozłożone zostały na 3 lata.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Infrastruktura Polonijna 2024”, za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego”

Galeria