IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

10.09.2020

Start radia internetowego „Silesia”

Radio, media, Aktualności Łotwa, Ryga, Ryga

Od 5-go września 2020 roku zaczęło nadawać Radio Internetowe „Silesia” – internetowe radio na Łotwie promujące polską muzykę!


Radio „Silesia” to polska muzyka przez całą dobę! Na antenie radia będzie emitowana zarówno najnowsza muzyka polskich artystów, jak również ta, która królowała na listach przebojów zeszłego stulecia.

Prezes Stowarzyszenia „Silesia” Mariusz Duka o idei stworzenia radia internetowego na Łotwie:

Pomysł na uruchomienie radia internetowego na Łotwie, w którym brzmi polska muzyka, rozwijał się od wielu lat. Myślę, że wspaniałym pomysłem jest podzielenie się polską muzyką z Polakami mieszkającymi na Łotwie, a także wzbudzić zainteresowanie nią wśród społeczności łotewskiej. Jednak droga od pomysłu do realizacji jest daleka i często bardzo trudna. Aby zrealizować ciekawy pomysł, który jest skomplikowany, oprócz zaangażowania i wiedzy, jak ten pomysł wcielić w życie, niezbędne jest wsparcie silnego i pewnego partnera.
Naszym partnerem przy realizacji Radia Internetowego „Silesia” jest Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”, która wsparła pomysł uruchomienia takiego radia, za co fundacji bardzo dziękujemy. Dziękujemy serdecznie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za okazane zaufanie i sfinansowanie projektu naszego radia. Dzięki Wam możemy w wyjątkowy sposób zaangażować polską młodzież skupioną w naszej organizacji do popularyzacji polskiej muzyki na Łotwie.

Radio „Silesia” to medium działające na Łotwie skierowane do osób młodych i odważnych, którzy chcą tworzyć własne audycje w języku polskim. To również świetny start dla młodych muzyków, którzy chcieliby podzielić się swoją twórczością. W radiu „Silesia” każdy może spróbować swoich sił jako autor własnego programu. To dobry start dla młodych dziennikarzy, muzyków i didżejów.

Jeżeli władasz językiem polskim, masz pomysł i odwagę, aby stworzyć własną audycję radiową, lub jesteś muzykiem i chciałbyś podzielić się swoją twórczością, skontaktuj się z redakcją.

Muzykę możesz słuchać na stronie radia http://radio.silesia.lv

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Tekst: Mariusz Duka / Radio Silesia

Redakcja tekstu: IDA

Galeria