IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

14.03.2018

Stryjskie Pole Nadziei

Ogłoszenia, Aktualności Ukraina, Obwód lwowski, Stryj 2018-03-14

Celem akcji jest wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe. Każdy ofiarodawca, w zamian za okazane serce, ortrzymuje kwiat żonkila lub jego symbol.


"Pola Nadziei" to ogólnoświatowa akcja, która została zapoczątkowana w 1957 roku w Anglii, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. Od kilkunastu lat, akcja ta jest prowadzona w Polsce. Jako pierwsze, zapoczątkowało ja w 1998 roku Hospicjum Św.Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach. 

W 2014 roku Kulturalno-Oświatowe Centrum im.Kornela Makuszyńskiego, jako pierwsze w Sryju ropoczęło akcję "Pola Nadziei", pod nazwą "Stryjskie Pole Nadziei". 

Akcja "Stryjskie Pole Nadziei" będzie trwała w okresie Świąt Wielkanocnych. Dwa tygodnie przed Niedzielą Palmową, będą odbywały się warsztaty robienia żonkili - symbole życia i nadziei, które w Niedzielę Palmową upiększą palmy ofiarodawców. Żonkile zrobione własnoręcznie podczas warsztatów będa symbolem akcji, a zarazem jedynymi w swoim rodzaju "cegiełkami", które będą zbierane jako datki na prowadzenie opieki nad onkologicznie chorymi ludźmi. 

W 2018 roku akcja rozpoczęła się 10 marca i potrwa do 8 kwietnia, w okresie Świąt Wielkanocnych, wedłuch gregoriańskiego i juliańskiego kalendarzy w Stryju na Ukrainie. 

Warsztaty robienia żonkili odbędą się w pomieszczeniu KOC im.K.Makuszyńskiego przy ul.Szecwzenki 191 w dniach 10 i 17 marca 2018 o godzinie 10:00 - 12:00. 

Środki zebrane podczas akcji zostaną przekazane na leczenie stryjskiej dziennikarki Marii Chodowickiej.

Serdecznie zapraszamy wszytskich chętnych do udziału w Akcji. 

Źródło: Centrum Kulturalno-Oświatowe im.Kornela Makuszyńskiego w Stryju.

Galeria