IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

22.12.2020

Świąteczny koncert „Z koronki przeszłości tylko na chwilę...”

Koncert , Aktualności Ukraina, Obwód żytomierski, Żytomierz 2020-12-22

W dniu 19 grudnia br. w Gnatyuk Art Center w Żytomierzu odbył świąteczny koncert „Z koronki przeszłości tylko na chwilę...”. Rzeczywiście, chociaż „na chwilę” przenieśliśmy się w przepiękną atmosferę muzyki, harmonii, radości i spokoju. Za tą atmosferę dziękujemy serdecznie zasłużonemu dla kultury polskiej Zespołowi Kameralnemu im. Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego pod kierownictwem dr muzykologii Ireny Kopoć.


W ramach koncertu można było wysłuchać najpopularniejszych kompozycji Piotra Czajkowskiego, które były grane na dużych scenach.

Cieszymy się, że już powoli pomimo pandemii, zanurzamy się w okres świąteczny. Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, przyniosą spokój, radość, zdrowie i wiarę, że wszystko będzie zgodnie z planem. I wierzymy, że następne spotkania, uroczystości będą odbywać się w większym gronie.

Cieszymy się, że wszyscy obecni na Sali byli zadowoleni: „Czekamy na inne projekty, wystawy. Wszystko było niesamowicie! Dziękujemy” – powiedziała Olena Kwiatkowska.

Każdy obecny na sali, oprócz satysfakcji i radości z odsłuchania koncertu, otrzymał prezenty. Wierzymy, że świąteczna atmosfera i energia przywrócą normalność, że dzieciątko Jezus, które za kilka dni urodzi się, pobłogosławi nas, co przyniesie dobro i radość w każdym dniu.

Dziękujemy Gnatyuk Art Center w Żytomierzu za współpracę w tym roku dla i liczymy na dalszą owocną współpracę w przyszłości. Świąteczny koncert stanowił niejako podsumowanie wystawy fotograficznej fotografa polskiego pochodzenia, Alfreda Fedeckiego.

Projekt finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Tekst: Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski

Redakcja tekstu: IDA

Fot. Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski

Galeria