IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

18.10.2018

Szkolenie z prowadzenia organizacji

Szkolenia, Aktualności Ukraina, Obwód żytomierski, Nowogród Wołyński

Szkolenie z zakresu podstaw prowadzenia organizacji w Nowogrodzie Wołyńskim.


W dniach 10-13 października w Nowogrodzie Wołyńskim w biurze Polskiego Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego odbyło się szkolenie dotyczące podstaw prowadzenia organizacji pozarządowych, w którym wzięli udział członkowie zarządu i wolontariusze stowarzyszenia, siostry Sercanki oraz prezesi innych organizacji, m.in.: Natalia Iszczuk ze Zjednoczenia Szlachty Polskiej, Walentyna Jusupowa ze Studenckiego Klubu Polskiego, Antonina Szczyrska z Polskiego Stowarzyszenia im. Jana Stypuły w Susłach, Olga Myczkowska z Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Romanowie oraz wiceprezes tej organizacji Aleksander Myczkowski.

Zajęcia prowadził Hubert Kampa - Prezes Fundacji In Blessed Art, wolontariusz Eleos-Ukraine. Podczas pierwszego szkolenia uczestnicy dowiedzieli się: jak zbudować system wsparcia finansowego dla fundacji – skąd czerpać środki; jak tworzyć stałe relacje wokół organizacji i zainteresować nią ludzi; jak zachowywać się wobec darczyńców i sponsorów oraz gdzie ich szukać. Poznali też podstawy komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Druga cześć szkolenia dotyczyła podstaw prowadzenia organizacji pozarządowej, parafii i społeczności wolontariuszy.

Jako uczestnik mogę powiedzieć, że takie warsztaty są bardzo potrzebne. Często myślimy, że sami wszystko wiemy: jak pisać, jak składać projekty, ale jak się okazuje wiemy niewiele. Warto brać udział w takich warsztatach. Dziękuję prezesowi Stowarzyszenia im. J. Lubińskiego Wiktorii Szewczenko za pomysł i zaproszenie – mówi Walentyna Jusupowa.

Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

 

Galeria