IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

10.05.2021

III Rajdocros PL

Działalność organizacji , Aktualności Ukraina, Obwód kijowski, Kijów 2021-05-10

4 maja w Kijowie z okazji świąt Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Święta Narodowego 3 maja, odbył się III Rajdocros PL. Wydarzenie zostało zainicjowane przez grupę aktywistów polskich organizacji ZPU „Pomocna dłoń” z Kijowa.


W Rajdocrosie samochodowym uczestniczyło prawie 50 osób jadących w 30 samochodach. Dodatkowo kilkadziesiąt uczestników wzięło udział w pieszym pochodzie ulicami Kijowa. 

Wśród prawie setki uczestników panowała radość wywołana wymienionymi powyżej świętami. Wszyscy cieszyli się ze spotkania ze znajomymi po długiej przerwie spowodowanej kwarantanną. Spotkaniom towarzyszyły zdjęcia w maseczkach, ale pod tymi maseczkami były zachowane uśmiechy. Nie obyło się bez żartów, że trzeba było od razu założyć maseczki z wymalowanymi uśmiechami.  

To było prawdziwe świąteczne spotkanie polskiej wspólnoty Kijowa, przedstawicieli różnych organizacji, ludzi po prostu chętnych dzielenia się swoją radością z rodakami.

„Dziękuję bardzo organizatorom i wszystkim uczestnikom tak ciekawego, świątecznego i radosnego wydarzenia!" – tak wyrażał wdzięczność Ołeksij Wychor, uczestnik rajdu.   

Tekst: Ołeksij Wychor

Redakcja tekstu: IDA

Fot. Artem Wychor

Galeria