IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

06.05.2021

Koncert pt. „Polska to my”

Rocznice, obchody, Aktualności Ukraina, Obwód żytomierski, Żytomierz 2021-05-06

2 maja obchodziliśmy wspaniałe święto – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Polska flaga nie tylko w kraju, ale wszędzie tam, gdzie żyją Polacy poza granicami Ojczyzny, jest symbolem, który łączy i jednoczy wszystkich rodaków, stanowiąc widoczny obraz naszej przynależności narodowej. W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o tym, jak ważna jest dla nas flaga narodowa.


3 maja obchodziliśmy wielkie święto narodowe – Dzień Konstytucji 3. Maja. W tym roku jeszcze z większą dumą obchodzimy to święto. W 2020 roku rząd RP przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 rokiem Konstytucji 3. Maja, ponieważ właśnie w tym roku mija dwieście trzydzieści lat od ustanowienia tej ważnej dla wszystkich ustawy państwowej – pierwszej w dziejach w Europy, drugiej w świecie nowoczesnej konstytucji.

W tych trudnych czasach, kiedy pandemia sparaliżowała cały świat pragniemy całym sercem zjednoczyć się z Państwem, i chociaż nie możemy tego zrobić w sposób naturalny, chcemy wszystkich zaprosić na nasz rodzinny, wiosenny koncert pod tytułem „POLSKA TO MY”.

Do udziału w koncercie zgłosili się nasi partnerzy i przyjaciele z Polski i Ukrainy. Życzenia składają m.in.: sekretarz miasta Nowogrodu Wołyńskiego Oksana Gwozdenko; redaktor naczelny Polskiego Centrum Medialnego „Jagiellonia” w Żytomierzu Włodzimierz Iszczuk z rodziną; prezes PSKO im. J. Lublińskiego – Wiktoria Szewczenko córka Walerią i nauczycielką Tatianą Walentiuk; uczniowie i nauczyciele Szkoły Sztuk Pięknych m. Nowogrodu Wołyńskiego; Dyrektor Domu Polskiego w Żytomierzu Irena Perszko oraz dziecięcy zespół „ Kwiaty”; prezes Studenckiego Klubu Polskiego Walentyna Jusupowa wraz z córką; Olga Myczkowska – prezes Romanowskiego Polskiego Kulturalno-Oświatowego Stowarzyszenia wraz z uczennicami Gimnazjum Romanowskiego oraz dyrektorem Domu Kultury w Romanowie; prezes Stowarzyszenia Polonia Zwiagielszczyzny i nauczycielka języka polskiego w szkole w Susłach Julia Wowk; zespół z Polski Piotr Polok Band oraz prezes Fundacji In Blessed Art , ikonograf i wolontariusz Hubert Kampa.

Koncert został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Juliana Lublińskiego w Nowogrodzie-Wołyńskim.

Zapraszam Państwa do wysłuchania koncertu https://www.youtube.com/watch?v=_pG5EPPwaXU.

Tekst: Prezes PSKO im. J. Lublińskiego Wiktoria Szewczenko, Prezes SKP Walentyna Jusupowa

Redakcja tekstu: IDA

Fot. PSKO, SKP