IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

27.12.2018

Mikołajki dla najmłodszych

Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie", nauka polskiego, Aktualności, Animatorzy Ukraina, Obwód żytomierski, Żytomierz

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w piątek 21grudnia 2018 roku dla dzieci przedszkola „Wesełka” zorganizowane zostąło spotkanie ze Świętym Mikołajem.


Przed południem, dzieci przyjechały razem z wychowawcami na plac Sergija Korolowa w Żytomierzu, gdzie stoi główna choinka miasta. Na „Stoisku Wigilijnym” na dzieci już czekał Święty Mikołaj z prezentami. Starsze dzieci patrzyły na niego z ciekawością, a młodsze ze  zdziwieniem, bo wcześniej go nie widziały, dotychczas  przychodził w nocy. Mikołaj przyszedł nie sam, ale z symbolem Nowego Roku – Świnią.

Dzieciaki bardzo chciały powitać Świętego Mikołaja: śpiewały polskie piosenki, tańczyły, recytowały wiersze, a nawet zaprezentowały mu zrobioną własnoręcznie na zajęciach języka polskiego rękawiczkę z polskimi symbolami. Święty Mikołaj stwierdził, że skoro wszystkie dzieci w ciągu roku były grzeczne, to przygotował on dla nich dużo różnych prezentów jak  słodycze, gry i upominki.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Świętemu Mikołajowi, że chociaż ma on dużo obowiązków, to odwiedził nasze dzieci. Dziękujemy Konsulatu Generalnemu RP w Winnicy za przygotowanie i przekazanie prezentów dla dzieci: słodyczy oraz gry pod tytułem „Gwiazdka”.

Projekt jest realizowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Źródło: Mgr Walentyna Jusupowa, prezes Studenckiego Klubu Polskiego w Żytomierzu

Redakcja: IDA