IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

23.08.2021

Opowieści o tradycjach polskich

Pomoc charytatywna , Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie", Aktualności Ukraina, Obwód żytomierski, Korosteszów 2021-08-23

15 sierpnia br. w Korostyszewie odbyło się spotkanie podczas którego osoby polskiego pochodzenia podzieliły się swoimi wspomnieniami. Były obecne rodziny, które opowiadały o przekazywaniu polskich tradycji swoim dzieciom oraz pomagały w odbudowie miejscowego kościoła.


Projekt w ramach którego odbyło się spotkanie ma na celu integrację polskiej społeczności w Korostyszewie. Dzięki jego realizacji przekazano wyrazy wdzięczności osobom starszym, które mimo prześladowań w trudnych czasach komunistycznych nie wyrzekły się swojej tożsamości i kultywują tradycje oraz przekazują je swoim dzieciom i wnukom. 

W ramach projektu zakupiono paczki z artykułami żywnościowymi, które trafiły do 15 miejscowych polskich rodzin. 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie spotkania, w szczególny sposób rodzicom uczniów ze Szkółki Języka Polskiego przy Zgromadzeniu Sióstr Pallotynek w Korostyszewie - powiedziała siostra Galyna Klimenchuk po spotkaniu. 

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach zadania pomoc charytatywna i socjalna dla Polaków na Ukrainie i dofinansowane za pośrednictwem Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie". Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Źródło: Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego w Korostyszewie

Redakcja tekstu: IDA