IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

20.06.2022

POLSKA MŁODZIEŻ W ISLANDII I NA ŁOTWIE DUMNA Z POLSKI

Aktualności 2022-06-20

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” kontynuuje działania polegające na wspieraniu postaw patriotycznych i promocji polskiej historii i kultury.


W ramach szeregu akcji realizowanych pod tym kontem jest zakup z Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego zestawów materiałów pozwalających polskim organizacjom na przygotowanie i przeprowadzenie uroczystych wydarzeń związanych ze świętami narodowymi.

Dzięki darowiźnie Fundacji ORLEN, wiosną i latem 2022 r. FPPnW zakupiła materiały i przekazała je do polskich środowisk w Islandii oraz Państwowemu Gimnazjum Polskiemu im. Józefa Piłsudskiego w Dyneburgu na Łotwie.

Pakiety patriotyczne „Dumni z Polski” zawierają m.in.: ulotki „Najodważniejsi Polacy w historii”, „Polscy artyści, którzy zachwycili świat”, „Wielkie Polki”, „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”, „Polscy innowatorzy i ich wynalazki”, „O Polsce. Najwięksi polscy pisarze”, „Polacy, którzy zmienili losy świata”, „Dla Polski. Najwięksi polscy sportowcy”, chorągiewki z logo kampanii, przypinki do ubrań z logo kampanii, baloniki z logo kampanii + patyczki i koszyczki do zamocowania, śpiewniki patriotyczne, naklejki dla najmłodszych – 150 arkuszy, notesy z hasłem kampanii, długopisy z hasłem kampanii, dyplomy dla uczestników kampanii, smycze z logo kampanii „Dumni z Polski”.

Fot. Halina Smułko