IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

13.06.2019

Quest w Żytomierzu “Gdzie mieszka zdrowie”

Aktywizacja, Warszaty,konferencje, Aktualności Ukraina, Obwód żytomierski, Żytomierz 2019-06-13

W dniach 6-9 czerwca br. w miejskim parku im. Gagarina w Żytomierzu zorganizowano Festyn „Żytomierz Workshop 2019”. Urbanistyczny Festiwal na temat idei rozwoju miasta w Żytomierzu zorganizowano już po raz czwarty.


W tym roku wydarzenie poświęcone było jednej z priorytetowych koncepcji rozwoju Żytomierza do 2023 roku – „Aktywne miasto”. Główne kierunki rozwoju to: kultura, sport, turystyka, zachowanie i rozwój historyczno-kulturalnego dziedzictwa miasta, zdrowy sposób życia, ekologiczny i bezpieczny miejski transport, ruch rowerowy. Festiwal został otwarty przez mera miasta Żytomierz Sergija Suchomlyna i kierownika projektu „Zintegrowany rozwój miast w Ukrainie” przy wsparciu niemieckiej organizacji „Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH” Michaela Engiela.

W ciągu czterech dni Festiwalu w parku zaprezentowano idee aktywnych mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli władzy.

W ramach Festynu w dniu 7 czerwca zorganizowano quest „Gdzie mieszka zdrowie. Poruszaj się świadomie – żyj aktywnie” (quest - sportowo-intelektualne zabawa, podstawą której jest wykonanie zadań przez zespół).

W ramach questu zostały przygotowane sześć stacji, na których uczestnicy poznawali składniki zdrowego trybu życia. Na każdej stacji zorganizowano ciekawe warsztaty, zabawy, wykonywano pieśni patriotyczne i przeprowadzaono kurs pierwszej pomocy. Partnerem organizacji questu „Gdzie mieszka zdrowie. Poruszaj się świadomie – żyj aktywnie” były m.in. organizacja społeczna „Studencki Klub Polski” i „Pazl” Sp. z o.o.

Wszystkie drużyny, które brały aktywny udział w queście, otrzymały cenne prezenty i upominki oraz certyfikaty udziału.

W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie, studenci, wykładowcy, w sumie ponad 100 osób. Dziękuję wolontariuszom Klubu, studentom oraz tym, kto dołączył się do organizacji tej imprezy.

Tekst/ Fot. : Walentyna Jusupowa

Redakcja: IDA