IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

16.08.2023

RUSZYŁ REMONT BUDYNKU MIEJSCOWEGO KOŁO POLSKIEGO ZWIĄZKU KULTURALNO-OŚWIATOWEGO

Aktualności Czechy 2023-08-16

Elewacja budynku PZKO Leszna Dolna w Trzyńcu po wielu latach eksploatacji budynku jest bardzo zniszczona, dlatego też konieczne jest poprawienie walorów estetycznych budynku oraz zapewnienie bezpieczeństwa jego użytkownikom.


W ramach dofinansowania zostaną docieplone wszystkie ściany budynku, wymienione rynny okapowe, pomalowane części metalowe poddasza i blachy lamujące dach. Od strony południowej zamontowane zostanie zadaszenie wejścia głównego oraz betonowy podjazd z balustradą dla osób niepełnosprawnych.

Remont elewacji poprawi wizerunek PZKO, podniesie poziom estetyczności budynku i przyniesie pozytywną zmianę w przestrzeni publicznej. Odnowiona elewacja zabezpieczy budynek przed złymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając lepsze właściwości termoizolacyjne i podnosząc jego odporność na czynniki zewnętrzne.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą – Infrastruktura Polonijna 2023”, za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego.

Galeria