IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

11.01.2019

Święto Trzech Króli w Żytomierzu

Relacja, Uroczystości, życie religijne, Aktualności Ukraina, Obwód żytomierski, Żytomierz

6 stycznia z okazji święta Trzech Króli w Żytomierzu zorganizowano procesję ulicami Żytomierza. Uroczystej mszy świętej w górnym kościele parafii Bożego Miłosierdzia, który znajduje się na Malowance w Żytomierzu, przewodził ksiądz Wiktor Matuszewicz.


Po mszy świętej, na stadionie obok kościoła zorganizowano inscenizację. Tematem była współczesna Ukraina, która ma przygotować nie tylko miejsce oraz swoje serce na przyjście Chrystusa. 

W pierwszej części procesji Józef i Maria, szukając przytułku, zwrócili się o pomoc do uczestników, zachęcali do zmian w swoich życiu. A Herod razem z czortami odkryli współczesne sposoby zmian przez kosmetykę, gadżety i puste obietnice, które usypiają wolę i rozum. Dalej wszyscy ruszyli licami Żytomierza do centrum miasta. Jako tradycja, cała procesję prowadziła wielka gwiazda, dalej szli trzej królowie ze swoim wojskiem i orkiestrą, następnie wierni, którzy dołączyli się to tej uroczystości.

Idąc ulicami miasta, procesja stanęła w centrum, na placu Korolowa, gdzie w drugiej części scenki, wszyscy zobaczyli co oznacza zmiana sposobu życia i myślenia. Z nowymi bohaterami procesja ruszyła do kościoła św. Joanna z Dukli, gdzie wspólnie z trzema królami oddali hołd Najwyższemu, Panu naszemu, Chrystusowi.

Proboszcz parafii o. Paweł Szewczuk przywitał wszystkich obecnych i zachęcał do przysłuchiwania się głosowi Pana Miłosierdzia Bożego, co chce zawsze i wszędzie być z nami.

Źródło: Walentyna Jusupowa na podstawie informacji https://kzd.org.ua

Redakcja: IDA 

Galeria