IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

26.03.2018

Warsztaty MEDIA START

Aktualności, Media Start Ukraina, Obwód lwowski, Lwów 2018-03-26

Nie masz pomysłu na vloga? Pomożemy ci go znaleźć. Nie wiesz, jak stworzyć interesującą widza opowieść? Ułożymy ją razem. Zastanawiasz się czy masz w sobie to „coś”, co przyciąga uwagę innych? Odkryjemy to i rozwiniemy.Nie masz odwagi występować przed kamerą? Pomożemy ci ją zdobyć.


Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” zaprasza twórców wideoblogów oraz młodzież zainteresowaną pracą reportera telewizyjnego do udziału w warsztatach medialnych.

Podczas zajęć młodzi ludzie w wieku 16-23 lat dowiedzą się jak powstaje prawdziwy dziennikarski news i poznają tajniki pracy dziennikarza. Odkryją również podstawy realizacji obrazu i dźwięku oraz profesjonalnego montażu. Ponad sto godzin zajęć da uczestnikom warsztatów możliwość zdobycia wiedzy o skutecznym przekazywaniu informacji, metodach przeprowadzania wywiadów oraz autoprezentacji i pracy przed kamerą. Kursanci nauczą się tworzyć oparty o wiarygodne przesłanki temat dziennikarski i pisać teksty komentarzy reporterskich oraz naczytywać je do mikrofonu uwzględniając zasady interpretacji i ekspresji mowy. Poznają też zasady przygotowania i wykonywania reporterskiego stand-up’u, formułowania pytań dziennikarskich i przeprowadzania prostych wywiadów. 

Warsztaty poprowadzi Adam Rogala - konsultant wystąpień publicznych, medialnych i prezentacji biznesowych, trener warsztatów dziennikarskich i doświadczony reporter newsowy, realizator reportaży oraz filmów dokumentalnych, który pracował w takich stacjach jak: TVP, TVN, TVN24 i Discovery Historia.

Kurs skierowany jest do młodych mieszkańców Lwowa i okolic, którzy do 31 marca 2018 roku prześlą za pomocą aplikacji wetransfer.com (na adres media@pol.org.pl) 1,5 minutowy materiał wideo (zatytułowany imieniem i nazwiskiem autora) przedstawiający: autorską opowieść na dowolny temat, opowiadającą o ciekawym miejscu, lokalnej atrakcji, wydarzeniu lub film w oryginalny, kreatywny sposób pokazujący jak coś zrobić lub wykonać (krótki wideo-poradnik). Instrukcja wysyłania materiałów za pomocą strony wetransfer.com znajduje się w załączniku pod tekstem. Oprócz przesłania filmu konieczne jest wypełnienie i odesłanie jej na adres media@pol.org.pl karty zgłoszeniowej, dostępnej w załączniku (PDF lub DOCX) poniżej. 

Pierwsze z comiesięcznych weekendowych spotkań odbędzie się już w weekend 21-22 kwietnia! Ostatnie planowane jest na listopad 2018 roku.

Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę o podstawach pracy dziennikarza oraz reportera telewizyjnego i zrealizują własne materiały, które zostaną wyemitowane w Telewizji POLwowsku. Podczas warsztatów uczestnicy muszą posiadać jedynie telefony komórkowe z możliwością nagrywania.

„Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą”.

 

Galeria