IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

19.12.2018

DRUGA EDYCJA WILEŃSKIEJ AKADEMII BIZNESU

biznes, Aktualności Litwa, wileński , Wilno 2018-12-19

W dniach 11-13 grudnia 2018 roku odbyła się II edycja współorganizowanej przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” Wileńskiej Akademii Biznesu.


Projekt finansowany był przez Orlen Lietuva, zrealizowany we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Domem Kultury Polskiej w Wilnie.

Akademia to warsztaty dla młodzieży polskiego pochodzenia oraz osób pragnących założyć własną działalność gospodarczą na Litwie. Uczestnicy poznali narzędzia do tworzenia biznesplanów, nauczyli się weryfikować pomysły biznesowe, skorzystali również z indywidualnych konsultacji z prowadzącymi zajęcia wykładowcami SGH - prorektorem dr hab. Piotrem Wachowiakiem i mgr Bartoszem Majewskim.

Ostatniego dnia warsztatów o działalności firm i instytucji opowiedzieli Andrzej Łuksza z Forum Przedsiębiorczości Polskiej "Korona", Beata Czaplińska z Polsko-Litewskiej Izby Handlowej oraz Michał Rudnicki z Orlen Lietuva. Goście przedstawili uczestnikom kursu także propozycje współpracy.

Organizacja Wileńskiej Akademii Biznesu ma na celu wzmacnianie ducha przedsiębiorczości Polaków ze Wschodu i kształtowanie w nich umiejętności dostrzegania w otoczeniu szans na rozwój kariery zawodowej i działalności biznesowej. Zajęcia miały też wyczulić uczestników na interesy społeczności lokalnych i potrzebę budowania współpracy gospodarczej z Polską.

Galeria