IDA POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE kancelaria prezesa rady ministrów

30.01.2023

Aligator - spotkanie autorskie w wileńskiej szkole

Kultura, Książka, Aktualności Litwa, wileński , Wilno 2023-01-30

W piątek 27 stycznia Piotr Jezierski, autor powieści „Aligator w Wilnie” i „Wielki skok Aligatora”, spotkał się z uczniami Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie.


Czytelnicy zadali pisarzowi wiele pytań dotyczących przygód Aligatora, jego pracy twórczej oraz zainteresowań. Młodzież szczególnie interesowała się tym jak pomysły zamieniają się w powieściową historię, skąd autor czerpie inspiracje i dlaczego pierwszy tom cyklu powieściowego o nastoletniej Alinie rozgrywa się właśnie w Wilnie.

To była wspaniała okazja do rozmowy z młodymi czytelnikami, poznania ich oczekiwań wobec mnie jako autora­ – mówi Piotr Jezierski. ­– Takie rozmowy i spotkania z młodzieżą pomagają mi lepiej zrozumieć i poznać głównych odbiorców moich powieści. Wileńscy uczniowie podpowiedzieli mi kilka pomysłów fabularnych, które chyba wykorzystam w kolejnych częściach cyklu o Aligatorze. Bardzo dziękuję dyrekcji szkoły za umożliwienie spotkania ze wspaniałymi uczniami oraz nauczycielkom, które je zorganizowały.

Powieści „Aligator w Wilnie” i „Wielki skok Aligatora” objęte zostały patronatem medialnym portalu IDA.

Szczegóły dotyczące książek znajdą Państwo na stronach: Aligator w Wilnie i Wielki skok Aligatora.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021-2022.